Janka Balážová, vysoká citlivosť, vysokocitliví ľudia, empatia, neurologické systémy, partnerské vzťahy

Janka Balážová: Empatia na pracovisku

„Empatickí ľudia sú príliš slabí a nepriebojní,... biznis je pre nich „drsný“,...  nehodia sa na pozície manažérov a lídrov,...“
Srdce, láska

Stretli ste sa už s podobnými výrokmi? Ak áno, vôbec ma to neprekvapuje. O empatii totiž koluje množstvo podobných mýtov a nepresných predstáv, pričom empatia je „len“ skvelý nástroj, ktorý umožňuje lepšie porozumieť perspektívam, pocitom a skúsenostiam iných ľudí. Či chceme, alebo nie, toto porozumenie je kľúčovým pre budovanie zdravých vzťahov, vytváranie spolupráce, ale aj pri predchádzaní konfliktom (je jedno, či v rodine, v spoločnosti alebo na pracovisku). Vďaka prejavenej empatii a vôli sa dokážeme preniesť nad úroveň našich rozdielnych pohľadov / názorov a prispieť tým k efektívnejšej komunikácii a riešeniu problémov.

Srdce, láska

V dnešnom rozhovore s Jankou Balážovou, ambasádorkou empatie na pracovisku, sa budeme rozprávať o tom, čo je skutočná empatia, aký je rozdiel medzi empatom a empatickým človekom a prečo je v súčasnosti tak dôležité o empatii hovoriť. Povieme si, aké výzvy so sebou empatia prináša, či má v biznise svoje miesto a tiež aj to, prečo môžu „vaše empatické reakcie“ iných šokovať. Zistíme, či aj vysokocitlivý človek môže byť dobrým manažérom alebo lídrom a nezabudneme ani na nastavovanie hraníc.

 

Srdce, láska
Podcast, Jana Balážová, Zuzana Klučiarová, vysoká citlivosť, vysoko citliví ľudia, empatia
Srdce, láska

Kto je Janka Balážová

Janka sa už viac ako 13 rokov venuje ľudskému potenciálu, pôsobí ako transformačná sprievodkyňa a ambasádorka empatie na pracovisku. Venuje sa individuálnej transformácii lídrov, vedie tréningy pre vysokocitlivých ľudí a posledné roky sa zameriava na tému empatie, ktorú vníma ako kľúčovú pri evolúcii biznisu. Podporuje ľudí k stretnutiu so svojou silou, autoritou a tvorivosťou, aby sa tak mohli autenticky prejavovať a sebarealizovať. Podľa Janky sa skutočné zmeny dokážu udiať len cez vlastné prijatie zodpovednosti a vlastné slobodné rozhodnutie, že niečo chceme robiť inak. Prijatiu zodpovednosti však najskôr predchádza poznanie, prečo zažívame to, čo zažívame, aby sme porozumeli súvislostiam a mohli uvidieť nové možnosti. Jej poslaním je prinášať do biznisu viac ľudskosti a budovať novú generáciu lídrov.

Srdce, láska
Odkaz na rozhovor:

Janka Balážová:

Empatia na pracovisku

 

Srdce, láska

Páčil sa vám rozhovor s Jankou?

Máte otázky, ktoré by ste sa jej chceli opýtať? 

Napíšte mi na: info@zalezinavset.com a možno práve tie vaše v ďalšom rozhovore zodpovie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *