Janka Balážová, vysoká citlivosť, vysokocitliví ľudia, empatia, neurologické systémy, partnerské vzťahy

Janka Balážová: O partnerských vzťahoch vysokocitlivých ľudí

Je partnerský vzťah dvoch vysokocitlivých ľudí naplneným ideálom? Dokáže vysokocitlívý človek vytvoriť partnerský vzťah s niekým, kto vysokocitlivý nie je? Odpoveď na tieto otázky, ale aj oveľa viac, sa dozviete v dnešnom (druhom) rozhovore s Jankou Balážovou.
Srdce, láska

V úvodnom rozhovore s Jankou Balážovou, ambasádorkou empatie na pracovisku, sme sa dozvedeli, čo je to vysoká citlivosť, čo ju spôsobuje, základnú charakteristiku vysokocitlivých ľudí, či je vysoká citlivosť komplikáciou alebo darom, zistili sme, že nie len ľudia sú vysokocitliví a stihli sme si povedať aj niečo o empatoch. Ak ste si nestihli prvý rozhovor vypočuť, nech sa páči, tu je odkaz 🙂 ⇒ Janka Balážová: O vysokocitlivých ľuďoch a empatii.

Srdce, láska
Podcast, Jana Balážová, Zuzana Klučiarová, vysoká citlivosť, vysoko citliví ľudia, empatia
Srdce, láska

Dnes budeme v téme vysokocitlivých ľudí pokračovať a povieme si niečo o dvoch neurologických systémoch (systém behaviorálnej aktivácie a systémom behaviorálnej inhibície), vďaka čomu lepšie porozumieme prežívaniu a reakciám vysokocitlivých ľudí. Zameriame sa na vzťahy, lebo či chceme alebo nie, vzťahy (v akejkoľvek forme) boli, sú a budú súčasťou nášho života. Sú to práve vzťahy, vďaka ktorým spoznávame iných ľudí, ale zároveň sú aj skvelou príležitosťou na spoznávanie seba samých. Vďaka vzťahom sa trápime alebo naopak - dávajú nám silu, pocit bezpečia a toho, že niekam „patríme“. V dnešnom rozhovore sa budeme venovať predovšetkým partnerským vzťahom dvoch vysokocitlivých ľudí, ale nahliadneme aj do vzťahov, kde jeden človek vysokocitlivý je a druhý nie. Zamyslíme sa nad tým, prečo vysokocitliví ľudia trpia viac než ostatní a zistíme, ako sa dá, práve vďaka „seba-poznaniu“ a „seba-vedomiu“, ich utrpenie zmierniť. Dozvieme sa, prečo to majú v dnešnej spoločnosti vysokocitliví muži náročnejšie než ženy (pozn. prosím nezamieňajme si vysokú citlivosť so slabosťou alebo čímkoľvek iným) a ako my ženy môžeme podporiť mužov v prijatí ich vysokej citlivosti.

Srdce, láska
Odkaz na rozhovor:

Janka Balážová:

O partnerských vzťahoch vysokocitlivych ľudí - časť II.

 

Srdce, láska

Páčil sa vám rozhovor s Jankou?

Máte otázky, ktoré by ste sa jej chceli opýtať? 

Napíšte mi na: info@zalezinavset.com a možno práve tie vaše v ďalšom rozhovore zodpovie.

Srdce, láska
Srdce, láska

 


Niekto má vzťah bez lásky, niekto lásku bez vzťahu... Často však zabúdame na to, že by sme mohli mať oboje a to v jedinej bytosti, ktorá s nami bude od začiatku do konca. Tou bytosťou „si TY“... a tak si dovoľ vytvoriť so sebou ten najlepší možný vzťah – ideálne láskavo.“ 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *