Janka Balážová, vysoká citlivosť, vysokocitliví ľudia, empatia, neurologické systémy, partnerské vzťahy

Janka Balážová: O vysokocitlivých ľuďoch a empatii

„Nebuď taká citlivka, neber si to tak, už to toľko nerieš, príliš veľa premýšľaš, musíš mať ostré lakte, ...“
Srdce, láska
Znie vám to povedome? Dostávali ste aj vy tieto dobre mienené rady, ktoré sú údajne zárukou úspešného fungovania v tomto „drsnom“ svete? Možno ste sa nakoniec aj začali snažiť, skúšali prispôsobiť, čítali motivačnú literatúru a prešli rôznymi kurzami, ktoré priniesli svoje ovocie. Chceli ste skrátka „zapadnúť“ a ľudia vo vašom okolí si tú zmenu k „lepšiemu“ dokonca aj všimli. Možno vás začali uznanlivo potľapkávali po pleci, lebo boli nadšení z toho, aký obrovský progres ste spravili...
No a vy? Vy ste sa zatiaľ cítili vyčerpaní a niekde hlboko vo vnútri ste vnímali, že toto nie je vaša cesta, že to skrátka nie je „ono“. A zrazu ste mali potrebu z toho sveta, ktorý vás „konečne“ prijal, utekať do svojej samoty.
Srdce, láska

Ak ste sa našli v predchádzajúcich riadkoch, mám pre vás dobrú správu. Je celkom možné, že s vami nie je nič v „neporiadku“ a dôvodom toho, že to jednoducho máte inak, je skutočnosť, že patríte do skupiny vysokocitlivých ľudí. O tom, čo je vysoká citlivosť, čo ju spôsobuje a ako sa prejavuje, sa dozviete v rozhovore s Jankou Balážovou.

Srdce, láska
Podcast, Jana Balážová, Zuzana Klučiarová, vysoká citlivosť, vysoko citliví ľudia, empatia
Srdce, láska

Janka sa už viac ako 13 rokov venuje ľudskému potenciálu, pôsobí ako transformačná sprievodkyňa a ambasádorka empatie na pracovisku. Venuje sa individuálnej transformácii lídrov, vedie tréningy pre vysokocitlivých ľudí a posledné roky sa zameriava na tému empatie, ktorú vníma ako kľúčovú pri evolúcii biznisu. Podporuje ľudí k stretnutiu so svojou silou, autoritou a tvorivosťou, aby sa tak mohli autenticky prejavovať a sebarealizovať. Podľa Janky sa skutočné zmeny dokážu udiať len cez vlastné prijatie zodpovednosti a vlastné slobodné rozhodnutie, že niečo chceme robiť inak. Prijatiu zodpovednosti však najskôr predchádza poznanie, prečo zažívame to, čo zažívame, aby sme porozumeli súvislostiam a mohli uvidieť nové možnosti. Jej poslaním je prinášať do biznisu viac ľudskosti a budovať novú generáciu lídrov.

Srdce, láska

V úvodnom rozhovore sa dozviete, čo je to vysoká citlivosť, čo ju spôsobuje, základnú charakteristiku vysokocitlivých ľudí, či je vysoká citlivosť komplikáciou alebo darom, o tom, že nie len ľudia sú vysokocitliví a povieme si niečo aj o empatoch a o tom, či sú vysokocitliví ľudia zároveň aj empatmi. 

Srdce, láska

Chcete sa dozvedieť viac o vysokej citlivosti? Vypočujte si pokračovanie rozhovoru s Jankou Balážovou v druhej časti, tentokrát o partnerských vzťahoch vysokocitlivých ľudí. ⇓

Srdce, láska

Páčil sa vám rozhovor s Jankou?

Máte otázky, ktoré by ste sa jej chceli opýtať? 

Napíšte mi na: info@zalezinavset.com a možno práve tie vaše v ďalšom rozhovore zodpovie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *